Szkolenie Agile Project Management
Istotą szkolenia jest symulacja zwinnego zarządzania projektem od początku do końca – narzędzia i podejścia wykorzystywane przy realizacji projektów, np. wdrożenie systemu, zmiana organizacyjna, poznanie najbardziej efektywnych technik pracy zespołu projektowego. Omawiane jest również mapowanie zarządzania programem i portfelem PMBOK na AgilePM. Szkolenie skupia się na praktycznych aspektach pracy z metodykami zwinnymi, przyjmując formę ćwiczeń i warsztatów.
Szkolenie jest częścią programu „Zarządzanie projektami”.
Szkolenie Agile Project Management – dlaczego warto?
Dzisiejszy nowoczesny i szybko zmieniający się biznes udowadnia wyraźnie, że odpowiednie podejście do zarządzania projektami jest kluczowe dla uwolnienia potencjału i możliwości rozwoju organizacji. Wprowadzenie podejścia Agile w firmie czy przedsiębiorstwie ma na celu jeszcze sprawniejsze i bardziej zwinne zarządzanie projektami, które zwiększa skuteczność osiągania przez jednostkę sukcesów i dążenia do zamierzonych celów. Aby jednak zwinne zarządzanie projektami faktycznie było tak skuteczne, należy dobrze poznać zasady Agile Project Management, zrozumieć je i zdobyć kompetencje oraz umiejętności wprowadzenia ich do firmy i zespołu. Właśnie w tym pomoże Ci szkolenie Agile w EY Academy of Business.
Jaki jest cel szkolenia?
Celem szkolenia będącego częścią programu “Zarządzanie projektami” jest nie tylko zapoznanie uczestników z zasadami zwinnego zarządzania, ale przede wszystkim zdobycie praktycznych umiejętności wdrożenia ich w organizacji, a także stosowanie podejścia metodyk zwinnych w konkretnych projektach. W szkoleniu Agile PM nie chodzi bowiem o zastąpienie tradycyjnego zarządzania projektami, ale o ulepszenie go – umiejętność efektywnego połączenia metod klasycznych z metodami Agile w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników i podniesienia skuteczności. Ze szkolenia korzyść odniosą zatem nie tylko kierownicy projektów, ale także liderzy i członkowie zespołów projektowych czy pracownicy startupów zainteresowani tematem zwinnego zarządzania projektami.
Podejście Agile w stosunku do tradycyjnego zarządzania
W zarządzaniu projektami ciężko wybrać jeden, ustalony schemat postępowania i sztywno trzymać się go w każdym przypadku. Projekt realizowany przez grupę osób zawsze oznacza aktywne zmiany, a to właśnie zmiany napędzają cały proces zarządzania. Podejście Agile określane jest jako zwinne, ponieważ polega na sprawnym i elastycznym reagowaniu na te zmiany. Aby wdrożyć tego typu podejście w zakresie zarządzania projektami, należy zrozumieć, że brak dokładnego planu oznacza brak obaw o jego niepowodzenie z powodu zachodzących w projekcie zmian. Choć takie elastyczne podejście może wydawać się sporym odstępstwem od technik tradycyjnego zarządzania, wiele przykładów stosowania zasad Agile Project Management w różnych środowiskach dowodzi ich skuteczności i pozytywnego wpływu na pracę zespołu projektowego.
Praktyczne szkolenie z zakresu zarządzania projektami
Szkolenia EY Academy of Business w obszarze zarządzania projektami skupiają się przede wszystkim na praktycznym wymiarze przekazywanej wiedzy i kompetencji. Cały program “Zarządzanie projektami” ma formę praktycznych warsztatów prowadzonych przez trenerów, którzy są praktykami z wieloletnim doświadczeniem. Również w programie szkolenia Agile Project Management uwzględniono wiele ćwiczeń praktycznych, dotyczących między innymi planowania projektu i przeprowadzania go, zarządzania zakresem, szacowania i kontroli w zwinnym projekcie, a także buforowania i zarządzania ryzykiem. Ważnym praktycznym aspektem szkolenia jest także nauka zarządzania Portfelem w Agile PM oraz wdrożenia Agile/SCRUM, którego zasady można wdrożyć do wszystkich rodzajów prac zespołowych.
Szkolenie Agile – Zarządzanie Projektami – stanowi symulację zwinnego zarządzania projektem, które uczy stosowania założeń Agile w danym projekcie od początku do końca. Każde przedsiębiorstwo, projekt i zespół są jednak inne. Dlatego program szkolenia uwzględnia także inspirujące praktyczne podpowiedzi zastosowania Agile PM w organizacji oraz przykłady realizacji transformacji organizacji na podstawie doświadczeń.
Zostań Certyfikowanym Project Managerem
Szkolenie Agile Project Management jest częścią modułowego kursu “Zarządzanie projektami”, który zakończony jest egzaminem potwierdzającym kompleksowe kwalifikacje z obszaru zarządzania projektami. Cały program składa się z 11 modułów, a każdy z nich kładzie nacisk na zdobycie praktycznych umiejętności i narzędzi dotyczących skutecznego zarządzania projektami i zespołem projektowym. Udział we wszystkich modułach pozwala uczestnikom poznać różne metody, które następnie potrafią w praktyce dobierać do poszczególnych sytuacji w swojej pracy. Dzięki temu, że ponad połowa wszystkich zajęć skupia się na faktycznej pracy nad projektami, a nie jedynie zdobywaniu wiedzy teoretycznej, kurs wyposaża w umiejętności praktyczne i rozwiązania gotowe do wdrożenia w firmie.
Szkolenie adresowane jest do kierowników projektów, liderów i członków zespołów projektowych, którzy są zainteresowani zwinnym zarządzaniem projektami (AgilePM) oraz dla pracowników startupów.
Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą potrafili:
- Wdrożyć AgilePM w swojej organizacji
- Stosować podejście Agile w swoich projektach
- Stosować narzędzia Agile i efektywnie łączyć je z metodami klasycznymi
Wprowadzenie do Agile Project Management
- Z jakich powodów powinniśmy zmienić sposób naszej pracy
- Dlaczego używać AgilePM
- Jak Lean Agile wpływa na lepsze rezultaty
- Czy do wszystkich projektów mogę używać AgilePM
- Kto i jak używa AgilePM
Filary Agile Project Management
Praktyka procesu AgilePM (ćwiczenia)
- Poznanie procesu projektowego w praktyce
- Planowanie i przeprowadzenie projektu
- Zarządzanie zakresem w zwinnym projekcie (rejestry i historie użytkownika)
- Szacowanie i kontrola w zwinnym projekcie – jak zmierzyć efekty
- Priorytetyzowanie wartości biznesowej – techniki
- Plan iteracji oraz plan wdrożenia
- Buforowanie
- Zarządzanie ryzykiem
- Budżetowanie projektu
AgilePM w zastosowaniu
- Servant Leadership
- Agile Project Management i XP
- Agile Project Management i DSDM
- Zastosowanie Kanban w AgilePM
AgilePMO
- Skalowanie Agile w organizacji
- Zarządzanie Programem w AgilePM
- Zarządzanie Portfelem w AgilePM
- Łączenie waterfall z Agile w organizacji
- Kontrakty Agile
- Wdrożenie Agile/SCRUM
AgilePM w organizacji
- Transformacja organizacji – realizacja na podstawie doświadczeń
- Inspirujące praktyczne podpowiedzi zastosowania AgilePM w organizacji
- Dobre praktyki i narzędzia do zastosowania przy współpracy zespołu rozproszonego
Michał Rączka - Certyfikowany Project Manager MBA. Doświadczony w zarządzaniu projektami o charakterystyce międzynarodowej oraz wielodziedzinowej. Wprowadza myślenie systemowe i zmiany w organizacji pracy biznesu i IT. Praktyk z metodycznym podejściem.
Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów
„Narzędzia służące do odpowiedzi na pytanie: skąd się biorą projekty?”: Document (salesmango.com)