Witold Rychłowski – EY Academy of Business

Witold Rychłowski - trener

Doświadczony trener EY Academy of Business, trener biznesu i konsultant, zawodowy negocjator i mediator

Uniwersalne podejście, które stosuje do zagadnień związanych z radzeniem sobie z konfliktami, znajduje uznanie w wielu branżach oraz w licznych obszarach działania organizacji i instytucji administracji zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Współpracę z EY Academy of Business rozpoczął w 2004 roku.

Studiował na wydziale Handlu Zagranicznego na SGH oraz na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest doświadczonym trenerem EY Academy of Business, trenerem biznesu i konsultantem, zawodowym negocjatorem i mediatorem. Od 1995 roku jest praktykiem biznesu.

W Philips Polska poznawał praktyki skutecznego biznesu międzynarodowego od stanowiska Przedstawiciela Handlowego (Business Electronics) do pozycji Key Account Managera. Następne 5 lat pracował w Sony Poland na stanowisku Sales & Marketing Managera, budując sieć dystrybucyjną oraz szkoląc i zarządzając kadrami w obszarze sprzedaży i marketingu.

Tworzy i realizuje autorskie projekty zarówno w formule szkoleń otwartych, jak i dedykowanych projektów rozwojowych dla firm i organizacji. Aktywnie wspiera rozwój umiejętności również w pracy z klientami indywidualnymi, występując w roli konsultanta, doradcy oraz coacha.

Doświadczenie zawodowe oraz wieloletnia praktyka doradcza i trenerska pozwoliły mu na stworzenie oryginalnego, autorskiego podejścia do zagadnień związanych z konfliktem. Wielowymiarowe, kompleksowe podejście do tej grupy zagadnień sprawia, że zajęcia są nie tylko prowadzone w atrakcyjnej formie, ale również pozwalają na skuteczne wypracowanie i wdrożenie zmian postaw i przekonań, a tym samym zachowań, które determinują wzrost efektywności działania w obliczu konfliktu.

Poza Polską Witold Rychłowski przygotowywał i prowadził zajęcia w Bahrajnie, Kuwejcie, Katarze, Słowacji czy Holandii, gdzie wysokie oceny uzyskiwał nie tylko z tytułu unikatowej formuły prowadzonych zajęć, ale także z powodu skuteczności proponowanych praktycznych rozwiązań.

Witek jest przekonany, że różnorodność doświadczeń życiowych może stanowić źródło inspiracji. Od kilkunastu lat prowadzi regularne zajęcia i seminaria służące popularyzacji w Polsce Kyudo – japońskiego, tradycyjnego łucznictwa.


 

Przykładowe projekty:

1. Wieloetapowa, długoterminowa współpraca z jednym z największych producentów na rynku farmaceutycznym w Polsce – zbudowana na prawidłowym rozpoznaniu potrzeb rozwojowych uczestników, identyfikacji utrudnień w realizacji celów biznesowych i wypracowaniu skutecznych rozwiązań.

2. Regularne, cykliczne warsztaty w formule szkoleń otwartych, dedykowane rozwojowi umiejętności negocjacyjnych, od wielu lat gromadzą grupy uczestników zróżnicowane pod względem branży, stopnia zaawansowania i doświadczenia. Zajęcia organizowane są w cyklach tematycznych – wysoka ocena ich użyteczności potwierdzana jest obecnością tych samych uczestników w kolejnych warsztatach.

3. Projekt doradczy z zakresu rozwiązywania konfliktów wewnątrz organizacji w branży produkcyjnej, obejmujący różnorodne formy pracy – od szkolenia, przez wykład inspiracyjny, aż po indywidualny coaching pozwalający na ujawnienie i neutralizację niepożądanych zjawisk utrudniających realizację zadań biznesowych.