Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (kierunek finanse i bankowość) oraz Aarhus School of Business (M.Sc. in Finance and International Business), a także EDHEC Business School (Certificate in Finance).
Przez 12 lat pracował w dziale consultingu jednej z firm tzw. „Wielkiej Czwórki”, biorąc udział w projektach doradczych dla banków i instytucji finansowych. Pracował również w jednym z czołowych polskich banków jako dealer instrumentów finansowych współpracujący z klientami korporacyjnymi.
W EY Academy of Business prowadzi przede wszystkim szkolenia skierowane do instytucji sektora finansowego, które związane są z tematyką rynków finansowych, zarządzaniem ryzykiem oraz finansami przedsiębiorstwa.
To, co wyróżnia szkolenia prowadzone przez Maćka, to ich warsztatowa i angażująca uczestników formuła, liczne odniesienia do praktycznych przykładów z polskiego rynku oraz wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego do prezentowania przykładów i studiów przypadków.
Przyjazna atmosfera i przystępna forma prowadzenia zajęć sprawiają, że z prowadzonych przez niego szkoleń korzystają nie tylko profesjonaliści, ale również uczestnicy bez wcześniejszego doświadczenia w finansach i zarządzaniu ryzykiem.
1. Wdrożenia standardów rachunkowości w bankach (MSSF 9, MSSF 7, MSSF 2, MSSF 13).
2. Liczne projekty w zakresie ujęcia księgowego złożonych struktur finansowych, takich jak sekurytyzacje, monetyzacje, faktoring itp.
3. Wdrożenia rachunkowości zabezpieczeń na bazie mikro i portfelowe.
4. Doradztwo w zakresie polityki i strategii zarządzania ryzykiem w podmiotach niefinansowych (ryzyko walutowe, stopy procentowe, płynność).
5. Doradztwo w zakresie transformacji funkcji skarbowych, zarządzania aktywami i pasywami oraz ryzyka rynkowego w polskich bankach.
6. Wsparcie w projektowaniu systemów Executive Information i Fund Transfer Pricing.
7. Doradztwo przy projektach sekurytyzacyjnych (podejście kapitałowe i księgowe, ocena transferu ryzyka, strukturyzacja).
8. Wsparcie we wdrożeniu wymogów regulacji europejskich (m.in. BRRD, MiFID, EMIR, CRD, UCITS).
9. Wdrożenie polskich norm regulacyjnych w bankach (Rekomendacje i Uchwały KNF).
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
Termin
„Wysoki poziom merytoryczny na szkoleniu”
„Odpowiada na bardzo złożone pytania”
„Dużo ciekawych przypadków przełożonych na realia”