Filozofią zarządzania procesami, metodyką Lean Six Sigma, metodykami zarządzania projektami i technologiami IT zajmuje się od 1999 roku. Rozpoczął wówczas współpracę z koncernem General Electric w obszarze finansów i IT. Przechodząc wszystkie szczeble edukacji w zakresie programu optymalizacji procesów Lean Six Sigma, a także realizując strategiczne projekty, w roku 2004 uzyskał certyfikat Master Black Belt; Advanced Project Manager (PMI i Prince2); PMO Manager oraz Scrum Master.
Przez wiele lat pracy w koncernie General Electric tworzył strategię rozwoju obszaru IT w dużych organizacjach. To doświadczenie pozwoliło mu zapoznać się z najnowszymi trendami w zarządzaniu oraz poznać różnorodne techniki i metody optymalizacji biznesowej. Dzięki znajomości metodyk optymalizacji Lean Six Sigma oraz ITIL i CMMI współtworzył jedno z najnowocześniejszych IT w branży finansowej, w tym jedno z pierwszych w Polsce centrów kompetencyjne w zakresie automatyzacji testów aplikacyjnych. Stworzył biuro PMO zajmujące się kompleksowo zarządzaniem portfelem projektów informatycznych. W trakcie fuzji banku GE Money i BPH był odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie fuzji operacyjnej.
Od 2013 roku jako współwłaściciel i CEO współtworzył i rozwijał firmę Makeitright zajmującą się automatyzacją i robotyzacją procesów biznesowych. Współtworzył pierwszą w Polsce platformę do wykonywania robotów procesowych z wykorzystaniem platformy HP (PowerFarm).
W 2014 roku rozpoczął współpracę z Grupą LOTOS, optymalizując portfel projektów i reorganizując proces inwestycyjny w ramach grupy kapitałowej Grupy LOTOS S.A. Organizował, a następnie zarządzał Programem Poprawy Efektywności z celem optymalizacji kosztowej na poziomie 300 mln zł. Równolegle objął stanowisko dyrektora w obszarze IT z głównym zadaniem centralizacji wszystkich funkcji IT w całej grupie kapitałowej. Wdrożył kompleksowy service desk dla wszystkich spółek oraz zaprojektował i wdrożył całkowicie nowy proces dostarczania rozwiązań informatycznych wraz z PMO, a także współtworzył nowoczesne centrum cyberbezpieczeństwa dla infrastruktury krytycznej w oparciu o rozwiązanie chmurowe. Powyższe zmiany znalazły uznanie w gronie zewnętrznych ekspertów – został wybrany do finału nagrody CIO roku 2018.
W ramach Grupy Przemysłowej BALTIC objął stanowisko dyrektora ds. integracji odpowiedzialnego za stworzenie struktur korporacyjnych łączonych podmiotów. Dla połączonej funkcji IT przygotował i wdrażał wraz z firmą McKinsey strategię rozwoju dla obszaru dostarczania rozwiązań informatycznych.
Od wielu lat współpracuje z EY Academy of Business jako trener obszaru IT.
1. Strategia wdrożenia i rozwoju metodologii Lean Six Sigma w wielu firmach z różnych branż i sektorów.
2. Wdrożenie wielu systemów klasy ERP w sektorze finansowym.
3. Wdrożenie PMO w GE Money Bank, Bank BPH, Energa Operator oraz Grupa Przemysłowa BALTIC.
4. Przygotowanie do wdrożenia projektu zagospodarowanie złoża ropy i gazu na koncesji B8 na terenie Morza Bałtyckiego w ramach LOTOS Petrobaltic.
5. Organizacja i zarządzanie Programem Poprawy Efektywności - kompleksowego programu zarządzania kosztami grupy kapitałowej LOTOS.
6. Centralizacja i reorganizacji obszaru IT w całej grupie kapitałowej LOTOS.
7. Konsolidacja i reorganizacja IT w Grupie Przemysłowej BALTIC.