Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)
Krajowy Fundusz Szkoleniowy to klucz do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, oferując finansowanie szkoleń dla pracowników. Dzięki niemu, pracownicy mogą zdobywać nowe umiejętności i rozwijać się w swoich zawodach.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy to klucz do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, oferując finansowanie szkoleń dla pracowników. Dzięki niemu, pracownicy mogą zdobywać nowe umiejętności i rozwijać się w swoich zawodach.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest odrębną jednostką powstałą z Funduszu Pracy, mającą na celu wspieranie ciągłego kształcenia zarówno pracowników, jak i pracodawców. Jego głównym celem jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań rynku pracy, który nieustannie się zmienia. Budżet KFS w 2025 roku to aż ponad 419 mln zł z puli podstawowej rozłożonych na 16 województw oraz ponad 83 mln zł z rezerwy KFS.
O środki z KFS 2025 mogą wystąpić wszystkie podmioty definiowane jako pracodawcy, w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 25 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, tj. każda jednostka organizacyjna, chociażby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika. Nie ma znaczenia, na jaki rodzaj umowy o pracę zatrudnieni są pracownicy korzystający z różnych form kształcenia wspieranego środkami KFS, a także czy jest to praca na pełen czy część etatu.
Nie ma żadnych ograniczeń co do rodzaju szkoleń – szkolenia można wybierać spośród różnorodnych tematów, byle spełniały przynajmniej jeden z priorytetów dystrybucji środków na ten rok.
100% kosztów kształcenia ustawicznego w przypadku mikro przedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia
w danym roku na jednego uczestnika,
80% kosztów kształcenia ustawicznego w przypadku pozostałych przedsiębiorców – ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Skontaktuj się z odpowiednim Powiatowym Urzędem Pracy dla swojej siedziby lub miejsca prowadzenia działalności. Informacje o terminie naboru wniosków można znaleźć na ich stronie internetowej.
Wypełnij wnioski, które możesz pobrać ze strony internetowej właściwego Powiatowego Urzędu Pracy.
Wybierz interesujące Cię szkolenie, dostosowane do Twoich potrzeb. Jesteśmy gotowi pomóc! Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży.
Uzupełnij wnioski i złoż je w odpowiednim terminie we właściwym Powiatowym Urzędzie Pracy. Możesz przesłać je zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.
wniosku umożliwi Ci opłacenie szkolenia ze środków otrzymanych z KFS. Ciesz się korzyściami z profesjonalnego szkolenia, które pomoże rozwinąć Twój potencjał zawodowy.
W oczekiwaniu na Twoje pytania odpowiedzieliśmy na te najczęściej zadawane. Jeżeli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, skontaktuj się z osobą poniżej.
EY Academy of Business
Ernst & Young spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Academy of Business sp. k.
al. Armii Ludowej 26, budynek Focus
00-609 Warszawa
NIP: 526 26 97 016
KRS: 0000530201
REGON: 015467634
EY Academy of Business jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Nasz numer RIS to: 2.14/00149/2014.
Dokument potwierdzający wpis do RIS dostępny poniżej.
W EY Academy of Business wdrożyliśmy również System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy PN-EN ISO 9001:2015-10.
System Zarządzania Jakością znajdziesz tutaj.
Ogólnodostępna platforma internetowa, która umożliwia przedsiębiorcom oraz osobom indywidualnym wyszukiwanie i korzystanie z różnych usług szkoleniowych i doradczych. BUR jest narzędziem wspierającym rozwój kompetencji zawodowych i osobistych, oferując szeroki wybór kursów, szkoleń, warsztatów oraz programów doradczych.
Patrycja jest odpowiedzialna za wsparcie w procesie dofinansowywania szkoleń. Wspiera naszych Klientów
w obszarze związanym z Bazą Usług Rozwojowych oraz Krajowym Funduszu Szkoleniowym.