Agata Rudnicka – EY Academy of Business

Agata Rudnicka

Trenerka związana z EY Academy of Business od 2024 roku

Ukończyła Wydział Biologii i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Łódzkim oraz Wydział Zarządzania UŁ, gdzie uzyskała stopień doktora.

Zatrudniona na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Związana z Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Polskim Instytutem Praw Człowieka i Biznesu. Współpracuje z przedsiębiorstwami i instytucjami otoczenia biznesu na rzecz zrównoważonej transformacji. Ekspertka programu Climate Leadership Centrum UNEP/Grid-Warszawa a w 2024 ekspertka w grupie roboczej ds. due diligence w programie Governance Compass UN Global Compact Network Poland.

Badaczka, edukatorka, trenerka, mediatorka i pasjonatka nowoczesnych metod nauczania. Autorka licznych publikacji naukowych. Popularyzatorka nauki. Realizatorka międzynarodowych projektów naukowych i krajowych poświęconych problematyce zrównoważonego rozwoju.

Szczególnie bliskimi jej tematami są: zrównoważone modele biznesu i łańcuchy wartości. W swojej pracy badawczej i popularyzatorskiej stara się pokazywać różne możliwości włączania ESG w działania strategiczne za pośrednictwem różnorodnych koncepcji i podejść takich jak: etyka biznesu, GOZ, zarządzanie ryzykiem itp.. Zwraca szczególną uwagę na tematykę praw człowieka w biznesie jako niedoreprezentowanego obszaru w dyskusjach o zmianie wzorców produkcji i konsumpcji. Wyróżniona przez czasopismo Forbes Women jako jedna z Kobiet Liderek Zrównoważonego Rozwoju (2021).

Współpracuje z przedstawicielami różnych sektorów szkoląc oraz wspierając w projektach wdrożeniowych. Pomaga zrozumieć jak zarządzać wpływami społecznymi i środowiskowymi, wdrażać narzędzia i koncepcje pomocne w realizacji celów biznesowych z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju oraz raportować o rezultatach.

Realizowała działania szkoleniowe i doradcze dla dużych organizacji z sektora: szkolnictwa wyższego, bankowego, odzieżowego, spożywczego czy przemysłowego.

Zajmuje się tematyką ESG w tym w szczególności zarządzaniem i wdrażaniem różnych aspektów zrównoważonego rozwoju.