Przez 26 lat związany był z organami ścigania. W Komendzie Głównej Policji pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Biura Wywiadu Kryminalnego, uczestniczył w pracach związanych z wdrożeniem standardów analizy kryminalnej w Polsce, pełnił tam też funkcję Szefa Krajowego Biura Interpol.
Następnie w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Analiz, gdzie tworzył od podstaw system analizy wywiadowczej i ogólnodostępny system zgłoszeń podejrzeń o korupcji.
Na koniec swej pracy w CBA pełnił funkcję Dyrektora Gabinetu Szefa odpowiedzialnego za stronę edukacji antykorupcyjnej biura oraz tworzenie materiałów statystycznych i analitycznych o skali korupcji w Polsce.
Obecnie swą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje, doradzając i szkoląc w sektorze publicznym i prywatnym w zakresie przeciwdziałania nadużyciom i korupcji, wdrażając systemy przeciwdziałania korupcji czy zgłoszeń dla sygnalistów oraz prowadząc audyty śledcze pod kątem ryzyk nadużyć i korupcji, a także inne analizy ryzyk z wykorzystaniem technik i metod analitycznych oraz zasobów „białego wywiadu”.
Uczestniczy jako ekspert w audytach certyfikujących Systemu Zarządzania Antykorupcyjnego — ISO 37001:2016.
Analityk kryminalny z ukończonymi kilkoma kursami (analizy kryminalnej i strategicznej) prowadzonymi przez ekspertów polskich i zagranicznych z Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.
Posiada także certyfikaty ukończonych kursów:
Prowadzi zajęcia z zakresu audytu śledczego, compliance, whistleblowingu oraz antykorupcji na studiach podyplomowych w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Uczelni Łazarskiego w Warszawie i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Członek Rady Naukowej powołanej jako organ doradczy dla programu: „Anti-Corruption Programme UN Global Compact Network Poland”.
Ekspert m.in. w zakresie antykorupcji i sygnalistów w „Regional Anti-Corruption Initiative (RAI)” skupiającej organy i instytucje antykorupcyjne państw Europy Południowo-Wschodniej.
1. Przygotowanie raportu dotyczącego metodologii szkoleń e-learning w zakresie antykorupcji dla Komisji Antykorupcyjnej w Macedonii
2. Przygotowanie zakresu tematycznego oraz propozycji treści szkoleń e-elearningowych dotyczących sygnalistów dla Komisji Antykorupcyjnej w Macedonii
3. Przygotowanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Antykorupcyjnego wg normy ISO 37001
4. Przygotowanie programu szkolenia z zakresu etyki dla pracowników służby cywilnej